Klára Holická

sociální pracovnice

Pocházím z Jižních Čech a do Mukařova, konkrétně tedy na Žernovku, jsem přišla v roce 2012 za svým budoucím manželem. Mám ráda přírodu a i to je důvod, proč mě těší, že žiju zrovna tady.

Vystudovala jsem VOŠ sociálně právní, absolvovala bakalářské studium na UJEP v Ústí nad Labem, Obor Sociální politika a sociální práce, a následně magisterské studium na Univerzitě Hradec Králové, obor Sociální pedagogika. Pracovala jsem se seniory i s mládeží, na Lince důvěry a v poradenském centru.

Má profese sociální pracovnice, kterou vykonávám již více jak 15 let, mě přivedla k myšlence zřídit v místě svého nového bydliště poradnu sociálně právních služeb. To ovšem předpokládá nejenom tolik potřebné nebytové prostory, ale i souhlasy patřičných subjektů.

Po nějakém čase, co jsem se rozhlížela, poptávala a vyhledávala místnosti k pronájmu, mě aktivity mé malé dcery přivedly do společnosti ostatních maminek, které navštěvovaly Mateřské, později Komunitní a kulturní centrum Mukařov. Zde mě velmi zaujalo jejich nadšení a myšlenka o rozšíření nabídky služeb centra. Díky náročné rekonstrukci celé budovy jsem získala možnost uvést do života svůj původní záměr, jehož konečná realizace je dnes závislá již jen na vyjádření patřičných institucí. Pevně doufám, že se vše podaří, a v roce 2017 bude poradna součástí rozšířeného a zmodernizovaného Komunitního a kulturního centra Mukařov.

  • w-facebook

Kulturní a komunitní centrum Mukařov sdružuje aktivity spolku Mukařov-sko a Obecní knihovny Mukařov.
Funguje díky podpoře Obce Mukařov, Evropského sociálního fondu a řady dobrovolníků a dárců.

Projekt Mimo školu bez obav 2 CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0014079 je financován Evropským sociálním fondem
v Operačním programu Zaměstnanost.

Zásady zpracování osobních údajů.

MUKAŘOV_znak.jpg
Logo_OPZ_barevné.jpg
logo_LK_B_JPG.jpg
kudyznudy-RGB.jpg

© 2020 Mukařov-sko, z.s., webdesign Kateřina Čadilová, vytvořeno na platformě Wix.com