top of page

O NÁS

 

Kulturní a komunitní centrum Mukařov najdete v budově bývalé školní družiny v Příčné ulici č.p. 61. Je tu pro všechny, kdo chtějí trávit společně volný čas, něco se dozvědět, nebo najít radu a pomoc. Pod jednou střechou se nabízejí programy pro nejmenší děti
v doprovodu rodičů, starší děti i dospělé a navíc i cvičení, přednášky nebo hudební kurzy.
V KKCM tak najdete nejen volnočasové aktivity, ale také Obecní knihovnu a sociální poradnu.

Už od roku 2008 funguje v budově v Příčné ulici Mateřské centrum Mukařov-sko. O něco později přibyla Integrovaná herna a hudební kurzy, v roce 2014 Blok kreativních kroužků pro děti od 3 do 6 let. Poté, co se po otevření nové školní budovy i družina odstěhovala do školního areálu, otevřely se nové možnosti.

Nyní naplňujeme vizi prostoru, který bude příjemný a otevřený skutečně pro všechny, kdo mají chuť společně něco tvořit, poznávat, nebo se třeba podělit o své starosti – ať už neformálně nad kávou či čajem, nebo v rámci oficiálního poradenství.

Budova, která byla přestavěna v 70. letech pro účely speciální (tehdy se ještě říkalo zvláštní) školy, sloužila do léta 2015 především jako družina ZŠ a měla řadu neduhů, které se ale daří postupně zvládat. 

Obci Mukařov se už podařilo v roce 2016 získat dotaci ze Středočeského fondu rozvoje obcí a měst na instalaci plynového topení a dokončení výměny oken. Z obecního rozpočtu se uhradila modernizace toalet, výměna vstupních dveří, výměna poškozených podlahových krytin a výmalby. Dokončovací práce a doplnění vybavení jsou dílem dobrovolníků a dárců.

VŠEM, KDO JAKKOLI PŘISPĚLI, DĚKUJEME!

Od dubna 2018 jsme realizovali dvouletý projekt "Mimo školu bez obav", který podpořil Operační fond Zaměstnanost v rámci prorodinných opatření. V dubnu na něj bezprostředně navázal další dvouletý projekt "Mimo školu bez obav 2".

Od roku 2018 provozujeme rovněž sociální Poradnu Mukařov a od roku 2021 klub pro teenagery HANGOUT 4TEENS.

Náš tým
Naši lektoři
Rychlý kontakt:

Mateřské centrum a kroužky:

602 361 334 - Petra Houdková


Kurzy:

737 261 887 - Lucie Šplíchalová


Sociální poradenství:

775 276 815 - Klára Holická 

 

Na projektu Kulturního
a komunitního centra spolupracují

Obec Mukařov

Dotaci na výměnu topení a části oken poskytl
Projekt Mimo školu bez obav je financován z dotace Operačního programu Zaměstnanost
bottom of page