top of page

Petra Houdková

koordinátorka mateřského centra a programů pro nejmenší

Pocházím z Říčan a při hledání společného bydlení s manželem jsme se do Mukařova zamilovali. Koupili jsme tady domek a po celkové rekonstrukci jsme se  v roce 2008 konečně nastěhovali.

Studovala jsem Gymnázium v Říčanech, poté na České zemědělské univerzitě. Krátce po ukončení studia se nám narodil první syn, a tak jsem v Mukařově začala hledat nějaké vyžití nejen pro syna. Hledání mě zavedlo do Mateřského centra, kde jsme začali aktivně trávit čas.

V létě 2015 jsme s dalšími aktivními maminkami zařídily další místnost pro aktivity mateřského centra, protože ve stávající místnosti byl tři dopoledne v týdnu Blok kreativních kroužků.

Jelikož jsem byla jednou z iniciátorek této myšlenky a dále jsem se na dění v centru aktivně podílela, stala jsem se koordinátorkou Mateřského centra. Ale není to starost, je to hlavně radost, i když dnes už nemám syna jednoho, ale tři.

Mám radost, že se mají maminky kde potkávat, sdělovat si své starosti a zkušenosti a mohou trávit aktivně čas se svými dětmi a bavit se při tom. Každý dětský úsměv je mi odměnou. Díky KKCM se cítím v Mukařově opravdu doma. Potkávám na ulici známé tváře, pozdravíme se, popovídáme  a to mě hřeje na srdci.

V roce 2019 mě oslovila stávající knihovnice, Alexandra Jeriová, kvůli katalogizaci knihovny. Společně jsme se naučily pracovat v novém systému (KOHA) na který knihovna přecházela, během roku jsme zkatalogizovali více jak tisícovku titulů mukařovské knihovny. Na sklonku roku 2020 jsem se zúčastnila výběrového řízení na novou knihovnici. Od Nového roku jsem se stala novou knihovnicí společně se Zuzanou Holoubkovou.

Houdková_ořez2.jpg
bottom of page