top of page

Alena Stellnerová

Jóga nejen po akutních potížích

Od roku 2003 jsem cvičitelkou "Systému Jóga v denním životě" a v roce 2005 jsem obdržela Mezinárodní certifikát Cvičitel jógy vydaný organizací International Šrí Deep Madhavananda Ashram Fellowship. 

Jako akreditovaná lektorka kurzů Školy pánevního dna Renaty Sahani vedu kurzy se zaměřením na pánevní dno, potíže v oblasti zad a nohou. Tyto kurzy mají od r. 2017 akreditaci MŠMT. 

V roce 2013 jsem prošla zasvěcením u Mirandy Gray a jako Moon Mother dávám požehnání lůna. Od roku 2017 organizačně zastřešuji víkendové a týdenní pobyty pro ženy s jógou v Mahápraphudíp ášramu ve Střílkách na Moravě. 

DOSAVADNÍ PRAXE: 

Od roku 2013 jsem lektorkou Školy pánevního dna. Vedu skupinové semináře v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Říčanech u Prahy, ale i jinde dle zájmu, zároveň přednáším. Nabízím také individuální lekce, které zajistí ženám dostatek soukromí. Pod hlavičkou společnosti Jóga v denním životě (www.joga.cz) vedu od roku 2003 jógové kurzy jak klasické, tak i specializované (např. proti bolestem v zádech). 

Cvičím jógu s dětmi, asistuji v kurzech jógy pro těhotné. V celodenních kurzech se zaměřuji na témata jako např. Jóga a zvládání stresu, Jak zlepšit vitalitu, Jóga pro ženy s ohledem na jejich pravidelný měsíční cyklus, atd. 

MOJE OSOBNÍ ZKUŠENOST S CVIČENÍM PÁNEVNÍHO DNA 

V současné době má mnoho žen potíže s pánevním dnem (inkontinence, pokles dělohy, neplodnost, potíže po porodu, bolesti v zádech, atd.), které jim brání žít plnohodnotný život. Pokud ženy začnou po kurzu správně cvičit, zbaví se potíží a mohou předejít i nepříjemným operacím, které jsou stále častěji indikovány. Největší motivací je pro mne pomáhat ženám, aby opět našly svoji vnitřní rovnováhu a radost ze života. Za dobu své praxe jsem zjistila, že ženy potřebují individuální přístup a že pouze podle knih bez osobního vedení není možné cvičit pánevní dno správně…

Stellnerova
bottom of page