Volnočasové centrum Dlouhá louka

V prvním mukařovském hlasování o participativních projektech v roce 2020 zvítězil námět postavit na tzv. Dlouhé louce (podél ulici Do Chobotu) parkurové hřiště.

Projektový záměr byl vybrán k podpoře, přesto, že bylo zřejmé, že původně alokované finance (do 100 tisíc korun na jeden projekt) nemohou ani zdaleka stačit. Obec Mukařov ale záměr přijala s tím, že řeší dlouho opomíjenou skupinu teenagerů, a finance se budou získávat postupně.

Letošní rozpočtové škrty v důsledku pandemie koronaviru nám příliš nepřejí, ale nevzdáváme to, protože potřeba zajistit i velkým dětem možnost sportovat a potkávat se, nám připadá důležitá.

Aktuálně je ve spolupráci s dobrovolníky z řad rodičů zpracováván projektový záměr a připravuje se žádost o dotaci, která by realizaci projektu mohla přiblížit. Ve spoustě věcí ale budeme potřebovat pomoci - finálně vybrat, jaké překážky budou instalovány, jaké bude doplňkové vybavení, jak se bude hřiště jmenovat a jaké bude mít logo, a pak určitě i přiložit ruku k dílu při stavbě i úpravě okolí.

Věříme, že když se spojí rodiče, sponzoři i samotní budoucí uživatelé, vznikne kvalitní areál, který splní svou primární funkci, aniž by nadměrně zatížil okolí.

Podrobnější informace o realizaci projektu budou postupně zveřejňovány na webu Obce Mukařov.

  • w-facebook

Kulturní a komunitní centrum Mukařov sdružuje aktivity spolku Mukařov-sko a Obecní knihovny Mukařov.
Funguje díky podpoře Obce Mukařov, Evropského sociálního fondu a řady dobrovolníků a dárců.

Projekt Mimo školu bez obav 2 CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0014079 je financován Evropským sociálním fondem v Operačním programu Zaměstnanost.

Zásady zpracování osobních údajů.

Logo_OPZ_barevné.jpg
logo_LK_B_JPG.jpg
kudyznudy-RGB.jpg

© 2021 Mukařov-sko, z.s., webdesign Kateřina Čadilová, vytvořeno na platformě Wix.com

MUKAŘOV_znak.jpg