top of page
dlouha-louka.jpg

Volnočasové centrum Dlouhá louka

V prvním mukařovském hlasování o participativních projektech v roce 2020 zvítězil námět postavit na tzv. Dlouhé louce (podél ulici Do Chobotu) parkurové hřiště.

Projektový záměr byl vybrán k podpoře, přesto, že bylo zřejmé, že původně alokované finance (do 100 tisíc korun na jeden projekt) nemohou ani zdaleka stačit. Obec Mukařov ale záměr přijala s tím, že řeší dlouho opomíjenou skupinu teenagerů, a finance se budou získávat postupně.

Rozpočtové škrty v důsledku pandemie koronaviru nám příliš nepřejí, ale nevzdáváme to, protože potřeba zajistit i velkým dětem možnost sportovat a potkávat se, nám připadá důležitá.

Při průzkumu potřeb skupiny teenagerů a práci na koncepci klubu HangOut 4Teens se ukázalo, že spíše než parkur většinu zástupců této skupiny láká víceúčelové hřiště, na kterém by mohli nejen posilovat, ale třeba i posedět a relaxovat.

Do diskuse, co všechno by měl areál obsahovat, se aktivně zapojili i sami teenageři, a výsledkem je projektový záměr, který kombinuje cvičební a odpočinkové prvky, nechybí ani altán nebo graffiti stěny.

Věříme, že když se spojí rodiče, sponzoři i samotní budoucí uživatelé, vznikne kvalitní areál, který splní svou primární funkci, aniž by nadměrně zatížil okolí.

V současné době se připravuje územní souhlas a hledá vhodné financování.

C02_TEEN.jpg
bottom of page