POchod POhádkovým LESem, ale trochu jinak...

... po liščí stezce!

Jedná se o rodinnou hru v pohádkovém lese, kterým vás bude provázet pohádková liška😊


Je to forma hry, kterou si můžete zahrát kdykoli v termínu od soboty 27. 6. do soboty 1. 8. 2020, protože orientační body na trase jsou na potřebnou dobu odolné vůči počasí a průvodní materiály ke hře si můžete kdykoli vytisknout z webových stránek www.kkcm.cz, nebo vytištěné vyzvednout v Galerii Stará škola, Příčná 11, Mukařov (otevírací doba: út. 9-16 hodin, st. 9-19 hodin a so. 9-12 hodin).

 

Kdy se rozhodnete vyrazit na POchod POhádkovým LESem, je jen na Vás! Je ale potřeba počítat s určitou časovou náročností a zvážit síly všech zúčastněných členů rodiny. Pokud se rozhodnete plnit všechny aktivity a úkoly, zabere hra minimálně 2-3 hodiny. Můžete si ji však rozložit a na trasu se vracet. Hra nabízí různé úrovně a varianty. Je vhodné zvážit, zda budete plnit úkoly hned na místě nebo aktivitu pouze vyzkoušíte a více se jí budete věnovat v jiný čas či doma nebo jinde. Úvodní aktivitu doporučujeme udělat večer před tím, než se vydáte na trasu. Zabere cca 20 min.

Forma hry
Okruh hry vede trasou nám známou z POPOLESu. Cesta je vyznačena symbolem liščí tlapky, kterou budete čas od času nacházet na kamenech, stromech či pařezech. Trasou Vás bezpečně povede přiložená liščí mapa. Dále budete mít k dispozici průvodní slovo, které svěřujeme do rukou Vám dospělákům. Budete z něj číst pokyny ke hře ve správný čas na správném místě. Děti budou vypracovávat jednotlivé úkoly a šifry ve svém liščím zápisníku.


Než vyrazíte na trasu:
Vytiskněte si připravené materiály, nebo pokud nemáte možnost tisku, vyzvedněte si je v Galerii Stará škola. Liščí zápisník můžete mít víckrát, podle počtu dětí. Před samotnou hrou splňte 1. úkol v liščím zápisníku. Projděte si materiály, prohlížejte mapu, nalaďte se na vaši pohádkovou cestu.

Potřebné materiály:
hra liščí stezka - průvodce, mapa, liščí zápisník a lexikon šifer.

Co si vzít s sebou na cestu:
vytištěné výše uvedené materiály, psací potřeby a tvrdé desky jako podložku na psaní

Co byste ještě měli vědět:
Cesta je vhodná i pro kočárek! Trasu lze zvládnout i na kole. Aktivity je vhodné plnit na stanovištích, ale není to podmínkou. Důležité je nalézt liščí stopu a klíč k šifře. Při šifrování budou menší děti potřebovat pomoc rodičů, nebo mohou plnit zkoušky a šifry pouze starší děti. Doporučujeme projít materiály předem a nepodcenit přípravu. Ušetří vám to čas na samotné trase.

Začátek hry:
Hra začíná doma plněním prvního úkolu a pokračuje přemístěním se na místo startu: dětské hřiště v Srbíně (rozcestí u kamenů)


Konec hry:
Samotný okruh hry končí na 10. stanovišti, kde se s Vámi průvodce hry rozloučí.

Můžete se domluvit s další rodinou a vyrazit i společně. Uvítáme, když se během hry vyfotíte a fotku pošlete na e-mail: recepce@kkcm.cz
 

Přejeme příjemnou zábavu!

© 2020 Mukařov-sko, z.s., webdesign Kateřina Čadilová, vytvořeno na platformě Wix.com

  • w-facebook

Kulturní a komunitní centrum Mukařov sdružuje aktivity spolku Mukařov-sko a Obecní knihovny Mukařov.
Funguje díky podpoře Obce Mukařov, Evropského sociálního fondu a řady dobrovolníků a dárců.

Projekt Mimo školu bez obav CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0007715 je financován Evropským sociálním fondem
v Operačním programu Zaměstnanost.

MUKAŘOV_znak.jpg
Logo_OPZ_barevné.jpg
logo_LK_B_JPG.jpg
kudyznudy-RGB.jpg