top of page

POchod POhádkovým LESem, ale trochu jinak...

... po liščí stezce!

Jedná se o rodinnou hru v pohádkovém lese, kterým vás bude provázet pohádková liška😊


Je to forma hry, kterou si můžete zahrát kdykoli v termínu od soboty 27. 6. do soboty 31. 8. 2020, protože orientační body na trase jsou na potřebnou dobu odolné vůči počasí a průvodní materiály ke hře si můžete kdykoli vytisknout z webových stránek www.kkcm.cz, nebo vytištěné vyzvednout v Galerii Stará škola, Příčná 11, Mukařov (otevírací doba: út. 9-16 hodin, st. 9-19 hodin a so. 9-12 hodin).

 

Kdy se rozhodnete vyrazit na POchod POhádkovým LESem, je jen na Vás! Je ale potřeba počítat s určitou časovou náročností a zvážit síly všech zúčastněných členů rodiny. Pokud se rozhodnete plnit všechny aktivity a úkoly, zabere hra minimálně 2-3 hodiny. Můžete si ji však rozložit a na trasu se vracet. Hra nabízí různé úrovně a varianty. Je vhodné zvážit, zda budete plnit úkoly hned na místě nebo aktivitu pouze vyzkoušíte a více se jí budete věnovat v jiný čas či doma nebo jinde. Úvodní aktivitu doporučujeme udělat večer před tím, než se vydáte na trasu. Zabere cca 20 min.

Forma hry
Okruh hry vede trasou nám známou z POPOLESu. Cesta je vyznačena symbolem liščí tlapky, kterou budete čas od času nacházet na kamenech, stromech či pařezech. Trasou Vás bezpečně povede přiložená liščí mapa. Dále budete mít k dispozici průvodní slovo, které svěřujeme do rukou Vám dospělákům. Budete z něj číst pokyny ke hře ve správný čas na správném místě. Děti budou vypracovávat jednotlivé úkoly a šifry ve svém liščím zápisníku.


Než vyrazíte na trasu:
Vytiskněte si připravené materiály, nebo pokud nemáte možnost tisku, vyzvedněte si je v Galerii Stará škola. Liščí zápisník můžete mít víckrát, podle počtu dětí. Před samotnou hrou splňte 1. úkol v liščím zápisníku. Projděte si materiály, prohlížejte mapu, nalaďte se na vaši pohádkovou cestu.

Potřebné materiály:
hra liščí stezka - průvodce, mapa, liščí zápisník a lexikon šifer.

Co si vzít s sebou na cestu:
vytištěné výše uvedené materiály, psací potřeby a tvrdé desky jako podložku na psaní

Co byste ještě měli vědět:
Cesta je vhodná i pro kočárek! Trasu lze zvládnout i na kole. Aktivity je vhodné plnit na stanovištích, ale není to podmínkou. Důležité je nalézt liščí stopu a klíč k šifře. Při šifrování budou menší děti potřebovat pomoc rodičů, nebo mohou plnit zkoušky a šifry pouze starší děti. Doporučujeme projít materiály předem a nepodcenit přípravu. Ušetří vám to čas na samotné trase.

Začátek hry:
Hra začíná doma plněním prvního úkolu a pokračuje přemístěním se na místo startu: dětské hřiště v Srbíně (rozcestí u kamenů)


Konec hry:
Samotný okruh hry končí na 10. stanovišti, kde se s Vámi průvodce hry rozloučí.

Můžete se domluvit s další rodinou a vyrazit i společně. Uvítáme, když se během hry vyfotíte a fotku pošlete na e-mail: recepce@kkcm.cz
 

Přejeme příjemnou zábavu!

A zde uvádíme několik zaslaných reakcí:

Expedice Liščí stezka byla úspěšně zakončena. Všechny úkoly splněny. Holky to moc bavilo. Zdolat trasu nám trvalo 2:15 hod se zastávkou na borůvky a jedním zablouděním u zastávky 5. Děkujeme. (iniciály Š. K.)

Chci poděkovat za přípravu okruhu v Srbíně. Byla to příjemná procházka, cestou jsme ochutnali ptáčnice, borůvky, lesní jahody.

Úkoly děti plnily s nadšením, šiškovou válku jsme taky zvládli a poučné bylo i poznávání rostlin a stromů. Konečně vím, jaká že rostlina je vikev A mně osobně se asi nejvíc líbil úkol na kamenech - pozorovat, co se stane když hlava myslí, že to tělo nedokáže a opačně. Nádherná, praktická ukázka toho, jak nám hlava může pomoci nebo škodit a záleží jak se sami rozhodneme. Určitě to organizátory stálo hodně úsilí tenhle okruh připravit, tak jim prosím předejte můj velký dík. Doporučuji všude, kde chodím....

(iniciály H. V.)

Perfektní nápad, úkoly jsou zábavné a propracované. Zabrali jsme se třeba do poznávání bylin tak, že jsme se museli vracet k č. 9. Děti byly nadšené, určitě půjdeme ještě jednou. Děkujeme organizátorům! 

(iniciály L. N.)

20200625_185014.jpg
20200625_193104.jpg
bottom of page