Kurz terapie hormonální jógou

Lektorka: Markéta Kocourková Bělohlávková 

Cena za kurz je 1500 Kč/8 lekcí

Jedná se o uzavřený kurz, není možné se dodatečně přihlašovat!

 

Omezený počet míst – max. 6.

1. termín: úterý 18:00 - 18:55 hodin

2. termín: úterý 19:00 - 19:55 hodin

Kurz začne září/říjen 2020

 

Kurz otevřeme až po přihlášení min. 4 zájemců. ​

Pro detailní informace o naplnění kurzu prosím volejte 773 445 645.

Hormonální jógová terapie pro menopauzu a hormonální nerovnováhu dle Dinah Rodrigués:

Hormonální jógová terapie (HJT) je přírodní léčba na základě sestavy cviků, které Dinah Rodrigués vytvořila speciálně pro ženy s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou. Je zaměřena na zmírnění a postupné odstranění potíží žen, které trpí nízkou hladinou hormonů.

HJT pomáhá při:
předčasné menopauze a symptomy spojenými s menopauzou (návaly, nespavost, podrážděnost, snížení paměti, deprese, emocionální nestabilita, nízké libido, urogenitální suchost, ztráta vitality, migrény), premenstruačním syndromu (PMS), cystě na vaječnících, polycystických vaječnících (symptomy: nadměrné ochlupení, akné, přibývání na váze), ztrátě menstruace a ovulace, neplodnosti (způsobené hormonální nerovnováhou, špatným prokrvením v oblasti pánve nebo srůsty na vejcovodech), inkontinenci, osteoporóze, syndromu karpálního tunelu, nedostatečné činnost štítné žlázy, padání vlasů, lámavých nehtech, suché pleti, akné.


Díky cvičení se zharmonizuje celý hormonální systém, hladina estrogenů vzroste. HJT pracuje s celým tělem, působí na aktivaci vaječníků, hypofýzy, štítné žlázy, příštítných tělísek a také nadledvinek, které hrají významnou roli při produkci hormonů. HJT podporuje plodnost, pomáhá zvyšovat imunitu a omlazovat tělo. Ženy se zkrátka cítí lépe.

Kontraindikace: těhotenství, endometrióza, rakovina prsu, krátce po operacích, pokročilá osteoporóza, zvýšená funkce štítné žlázy, zánět vnitřního ucha, srdeční potíže nebo po operaci srdce, před operací slepého střeva nebo krátce po operaci, krátce po hysterektomii, velký myom, nespecifikované bolesti břicha.

HJT není vhodná u těch onemocnění, kde není žádoucí zvyšovat hladiny tělu vlastních hormonů (v případě pochybností konzultujte svého lékaře) a rovněž se nedoporučuje náctiletým, které teprve začaly nedávno menstruovat a nemají žádné problémy.

Na kurz je nutné se registrovat předem. 

  • w-facebook

Kulturní a komunitní centrum Mukařov sdružuje aktivity spolku Mukařov-sko a Obecní knihovny Mukařov.
Funguje díky podpoře Obce Mukařov, Evropského sociálního fondu a řady dobrovolníků a dárců.

Projekt Mimo školu bez obav 2 CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0014079 je financován Evropským sociálním fondem
v Operačním programu Zaměstnanost.

Zásady zpracování osobních údajů.

MUKAŘOV_znak.jpg
Logo_OPZ_barevné.jpg
logo_LK_B_JPG.jpg
kudyznudy-RGB.jpg

© 2020 Mukařov-sko, z.s., webdesign Kateřina Čadilová, vytvořeno na platformě Wix.com