top of page

Kurz terapie hormonální jógou

Lektorka: Maya Kocourková 

Cena za kurz je 2 000 Kč/8 lekcí

Jedná se o uzavřený kurz, není možné se dodatečně přihlašovat!

 

Omezený počet míst – max. 6.

1. termín: úterý 18:30 - 19:30 hodin

Kurz otevřeme až po přihlášení min. 4 zájemců. ​

Pro detailní informace o naplnění kurzu prosím volejte 773 445 645.

Hormonální jógová terapie pro menopauzu a hormonální nerovnováhu dle Dinah Rodrigués:

Hormonální jógová terapie (HJT) je přírodní léčba na základě sestavy cviků, které Dinah Rodrigués vytvořila speciálně pro ženy s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou. Je zaměřena na zmírnění a postupné odstranění potíží žen, které trpí nízkou hladinou hormonů.

HJT pomáhá při:
předčasné menopauze a symptomy spojenými s menopauzou (návaly, nespavost, podrážděnost, snížení paměti, deprese, emocionální nestabilita, nízké libido, urogenitální suchost, ztráta vitality, migrény), premenstruačním syndromu (PMS), cystě na vaječnících, polycystických vaječnících (symptomy: nadměrné ochlupení, akné, přibývání na váze), ztrátě menstruace a ovulace, neplodnosti (způsobené hormonální nerovnováhou, špatným prokrvením v oblasti pánve nebo srůsty na vejcovodech), inkontinenci, osteoporóze, syndromu karpálního tunelu, nedostatečné činnost štítné žlázy, padání vlasů, lámavých nehtech, suché pleti, akné.


Díky cvičení se zharmonizuje celý hormonální systém, hladina estrogenů vzroste. HJT pracuje s celým tělem, působí na aktivaci vaječníků, hypofýzy, štítné žlázy, příštítných tělísek a také nadledvinek, které hrají významnou roli při produkci hormonů. HJT podporuje plodnost, pomáhá zvyšovat imunitu a omlazovat tělo. Ženy se zkrátka cítí lépe.

Kontraindikace: těhotenství, endometrióza, rakovina prsu, krátce po operacích, pokročilá osteoporóza, zvýšená funkce štítné žlázy, zánět vnitřního ucha, srdeční potíže nebo po operaci srdce, před operací slepého střeva nebo krátce po operaci, krátce po hysterektomii, velký myom, nespecifikované bolesti břicha.

HJT není vhodná u těch onemocnění, kde není žádoucí zvyšovat hladiny tělu vlastních hormonů (v případě pochybností konzultujte svého lékaře) a rovněž se nedoporučuje náctiletým, které teprve začaly nedávno menstruovat a nemají žádné problémy.

Na kurz je nutné se registrovat předem. 

bottom of page